Silversea ile Gemi Turuna Çıkmanız İçin 6 Sebep

Silversea Cruises 100 ile 596 yolcu kapasiteli farklı boyutlarda bulunan 9 gemisi ile birlikte tek bir standartı yakalayabilen, luxury cruise konseptinde hizmet sunan 6* diyebileceğimiz gemi şirketlerinden biridir. 10. Gemisi olan Silver Muse 2017 yılında ilk seferini yapacak olup gemide sadece veranda suiteler ve üst kategori suiteler ile misafirlerine hizmet verecektir.

Silversea yıl boyunca Alaska, Karayipler, Güney Amerika, Afrika & Hint Okyanusu, Asya, Avustralya & Yeni Zelanda ve Akdeniz’de çeşitli rotalar izlemekte. Bunun yanında Kuzey Kutup Dairesi, Antartika, Güney Pasifik Adaları, Galapagos Adaları gibi destinasyonlarda uzman ekip rehberliğinde keşif gezileri sunmakta.

Kalabalıktan Uzak Küçük Butik Gemiler

Binlerce kişinin bir arada olduğu, bir çok hizmeti almak için sıra beklemenizin gerekmediği bir ortam sağlar. Yolcu sayısının fazla olmaması sebebi ile yolcu/personel oranı yüksektir ve alacağınız hizmet kalitesi artmaktadır. Büyük cruise gemilerindeki koşuşturma ve kargaşadan oldukça uzak, nezih bir seyahat imkanı sağlamakta. Küçük, butik gemileri sayesinde ufak limanları bulunan şehirleri de ziyaret etme olanağına sahip olursunuz. Örnek olarak 2017 yılında bazı programlarda Korsika Adasında Bonifacio limanına, Malta’ya bağlı küçük bir ada olan Gozo’ya, Bordeaux’a çok yakın olan Le Verdon limanına yanaşacaktır.

  • Cafe & Bar

Özel Eğitimli Personel & Kişisel Hizmet

Silversea gemilerinde her kabin bir suitedir. Kabininizde özel servis personeli mevcuttur. Özel servis personeliniz gemide katılacağınız kara turlarından, akşam restoran rezervasyonunuza, yemekte yiyeceğiniz yemeğin çeşidinden, içeceğiniz şaraba, yatağınızda kullanmak istediğiniz yastığın sertliğinden, banyodaki genel temizlik ürünlerinin markalarına kadar tamamından sorumludur. Siz daha tura çıkmadan önce Silversea acenteniz tarafından size ulaştırılacak mini bir anket yapar ve tatilinizden en üst düzeyde verim almanız için bu anketi sizinle ilgilenecek gemi personeline teslim eder. Siz daha gemiye girmeden önce hangi markalardan hoşlandığınızı, kabin temizliğinde hangi kokuların kullanılmasını istediğinizi özel servis personeliniz biliyor olacaktır.

Her Şey Dahil Konsepti, her şey dahil derken gerçekten her şey dahil konseptten bahsediyoruz. Gittiğiniz tüm limanlarda şehir merkezine transfer araçları, 24 saat oda servisi, alkollü ve alkolsüz içecekler, özel hazırlanmış çeşitli kahveler, çaylar, Bvlgari ya da Ferragamo marka banyo materyalleri, gideceğiniz destinasyonla ilgili bilgi sahibi personelden alacağınız detaylı bilgilendirmeler, ödüllü aşçılar tarafından hazırlanmış sabah, öğle akşam yemekleri ve ara ikramlar, havuz ve jakuzi kullanımı, bahşişler konsepte dahildir.

Muhteşem Yemekler ve Konforlu Restoranlar

Silversea misafirlerine muhteşem yemekler sunabilmek için Grands Chefs Relais & Châteaux ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. Dünya’nın bir çok bölgesinden lezzetleri bulabileceğiniz farklı restoranlarda uzman personel tarafından hazırlanmış yemekleri yiyebilirsiniz. Özellikle gemilerin açık alanları restoran olarak çok iyi değerlendirilmiş durumda. Ayrıca volkanik taşları ısıtarak masanızda pişirilen yemekleri yemek oldukça keyifli bir tecrübe.

Üst Düzey Konfor ile Konaklama

Silversea gemilerinde kabinlerin hemen hemen tamamı verandalı kabinlerden oluşmaktadır. Çok az bir bölümü ise verandasız, dış kabinlerden oluşur. Gemilerin hiç birinde iç kabin mevcut değildir. İç kabinlerin yerine misafirlerinin rahat hareket edebileceği genel kullanım alanları mevcuttur. Gemilerde genellikle balkonlu kabin tabirini duyarsınız, fakat Silversea genişliği sebebi ile bu alanlara veranda demektedir. Aynı zamanda tüm kabinlerini suite olarak lanse etmekte. Standart gemi şirketlerinde 12 m2 den başlayan kabin genişlikleri Silversea’de 30m2 den başlamaktadır. En büyük suite kabini ise 150m2 ile Owner’s Suite’dir.

  • Grand Suite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir