Norveç Kıyı Şeridini Kruvaziyer Turizme Açtı

Norveç Hükümeti Covid-19 sebebi ile duran kruvaziyer gemi seyahatlerinin belli kurallar çerçevesinde Norveç Fiyortları boyunca 20 haziran itibari ile tekrar başlayabileceğini açıkladı. Böylece Norveç kruvaziyer turizm için olumlu adım atan ilk ülke konumuna gelmiş bulunuyor.

Başta Norveç’in 100 yıllık gemi şirketi olan Hurtigruten Cruise ve diğer gemi şirketleri için yurtdışından turistler kıyı şeridi boyunca seyahat edebilecekler.

Belirlenen kurallar çerçevesinde kruvaziyer gemi yolcuları fiyortlarda seyir gezisi yapabilecek fakat limanlarda iniş biniş gerçekleşmeyecek. Yolcular fiyortlarda kayaking gibi su aktivitelerinin yanı sıra zodyak turları ve kano ile keşif aktiviteleri gerçekleştirebilecekler.

Norveç Fiyortları Kayaking

Norveç kıyılarında faaliyet göstermek isteyen gemi şirketlerinin, seyir izni verilmeden önce Norveç yetkililerince onaylanmak üzere gerekli Covid-19 protkollerini sunmaları gerekmektedir.

Norveç Ticaret ve Sanayi bakanı Iselin Nybo yaptığı açıklamada bu sürecin normalleşmenin ilk adımlarından olduğunu belirtti ve ilerleyen dönemde yeni adımlar atılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir