Uzak Durmanız Gereken Cruise Kabini Hangileridir?

Kabin Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler  yazımızı okuduğunuzu ve kabin kategorinize karar verdiğinizi varsayıyoruz. Seçmiş olduğunuz cruise kabini için gemide bulunduğu konumunu belirlerken nelere dikkat etmelisiniz? Başka bir deyiş ile numaramızı seçerken geminin hangi bölümlerinden uzak durmalıyız?

Havuzun Bulunduğu Güvertenin Alt Katı

Havuzun bulunduğu güvertede her sabah gemi personeli temizlik çalışması ve şezlongların yeniden düzenlenmesi işlemini yapmaktadır. Genel olarak gemilerde havuz sabah saat 08:00’da açılmaktadır. Dolayısı ile bu işleme 06:00 sularında başlayan personel şezlonları çeker, düzenler ve gündüz yolcuların kullanımına hazırlar. Bu işlem sırasında alt güvertede bulunan cruise kabini rahatsız edici derecede gürültülü olabilmektedir. Özellikle denizde seyir günlerinde sabah geç saatlere kadar uyumayı tercih eden cruise severler için kabin seçiminde uzak durulması gereken alanlardan biridir.

Tiyatronun Bulunduğu Güvertenin Üst Katı

Gemilerde bulunan cruise kabini ince duvarlardan oluşturulmuştur. Ufak tefek gürültü ve sesleri tabii ki odanıza kadar getirmez fakat tiyatronun üzerinde bulunan kabinler için durum biraz farklı. Gemide gösterilerin sergilendiği tiyatro sahnesinde oldukça kaliteli ses sistemleri ve ekipmanlar kullanılmaktadır ve yüksek desibelde sese maruz kalabilirsiniz. Tiyatronun hemen üzerinde bulunan kabinler gösterideki şarkıları rahatça dinleyebilirler. Bu sebeple kabininde sessiz, sakin oturmayı severn biriyseniz kabininizin bulunduğu bölgenin tiyatronun hemen üst katında olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Bağlantılı Kabinler

Ara kapı ile birbirine bağlantılı cruise kabini özellikle 5-6 kişilik aileler için oldukça idealdir fakat aileniz ile tek bir kabinde konaklıyorsanız uzak durmanızı önereceğim kabinler listesine alabilirsiniz. Kabinler arasında duvarlardan bile orta ölçekli sesler net bir şekilde duyulurken iki kabinin arasında bulunan bir kapıdan tüm konuşmalarınız ya da yan kabindeki konuşmalar sizin kabininizin içerisinde yapılıyormuşçasına net bir şekilde duyacaksınızdır. Üstelik bu bağlantılı kabinleri bırakın geniş aileler halinde seyahat eden ya da ikiden fazla çocuğa sahip cruise severler kullansın.

Asansöre Çok Yakın Konumdaki Kabinler

Herhangi bir yürüme zorluğunuz yok ise asansöre çok yakın konumda kabin seçmemeye özen gösterin. Geç saatlere kadar süren eğlencenin ardından kabinlerine giden yolcular eğlencenin ve alkolün etkisi ile kabininizin önünden oldukça gürültülü geçişler yapabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir