Hurtigruten Cruise ile Kuzey Işıkları Keşfi

Kuzey ışıkları, diğer adı ile borealis’i görmeye niyetlenip tur satın alan bir çok insanın ortak sorusu; “oraya kadar gideceğiz fakat kuzey ışıklarını görebilecek miyiz?” dir. Hurtigruten Cruise bu sorunun cevabını çok net bir şekilde veriyor. “Evet, kesin olarak kuzey ışıklarını görebileceksiniz!

Olurda göremezseniz bir sonraki turunuz ücretsiz!” Kış dönemi Türkiye’den kara turu olarak çok sayıda program düzenlensede hiç biri kuzey ışıkları garantisi vermiyor. Bunun yanında oda kahvaltı otel konaklaması olsada öğle ve akşam yemekleri için pahalı olan bölgede oldukça masraflı bir seyahat yapmış oluyorsunuz. Hurtigruten kış dönemi Norveç kıyılarında seyreden tek gemi olarak cruise severlere farklı bir deneyimin kapılarını açıyor.

Hurtigruten 1893 senesinden beri Norveç kıyılarında yüzüyor. Bergen’den her gün gemilerden biri hareket ediyor. 12 günlük Bergen’den başlayıp Bergen’de biten programda 2500 deniz mili yol kat edip Kuzey Kutup Dairesini iki kere geçiyorsunuz. Bu süre boyunca 34 Norveç limanını görüyorsunuz.

Kuzey Işıkları

Kışın 12 günlük Norveç Kıyıları turlarında Kuzey Işıklarını görme garantisi veriyor Hurtigruten. Eğer görülemezde 6 veya 7 günlük bir sonraki turu hediye ediyor. Keşif programlarını “Auroral Oval” içerisinde gerçekleştiren Hurtigruten muhteşem kuzey ışıklarını deneyimleyebilmeniz için gerekli olan tüm donanıma sahip. Gemilerdeki geniş güverte yapısı sayesinde açık alanda bu muhteşem doğa olayına şahit olabilirsiniz. Ayrıca gemi içerisinde de panoramik pencereler sayesinde herhangi bir görüş engeli olmadan muhteşem manzarayı seyretmenize olanak sağlıyor. Kuzey Işıkları kendini göstermeye başlamadan hemen önce gemide yapılan anons sayesinde yerinizi alıyorsunuz. Bu gemide kuzey ışıklarını kaçırmanıza imkan yok!

Gemide bölgenin uzmanı keşif rehberleri misafirlere eşlik ediyor. Gün içerisinde çeşitli seminerler ile bölge ve bölgedeki yaşam ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Tur süresince restoranlarında asla dondurulmuş ürün kullanmayan Hurtigruten misafirlerine her daim taze ürünler ile hazırlanmış muhteşem yemekler sunuyor. Taze yeni tutulmuş balıklar, muhteşem deniz ürünleri büfesi…

Spitsbergen, İzlanda, Grönland, Kanada, Antartika, Karayipler ve Güney Amerika’ya kadar yüzlerce keşif rotası gerçekleştiriyor. Deneyimli kaptan, personel ve keşif rehberleri eşliğinde muhteşem bir deneyim sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir