Tek Kişi Seyahat Edenler İçin En İyi 3 Gemi Şirketi

Tek kişi seyahat eden  bir çok cruise sever için bu durum sıkıcı olsa da, bazılarımız için zorunluluk. Gemi firmaları 2 kişilik kabinlerde tek başına seyahat etmek isteyen misafirlerden %30 ila %100 arasında değişen tek kişi farkları almakta. Bir diğer alternatif ise çok az sayıda bulunan tek kişilik kabinlerden birinde müsaitlik yakalamaktır. Fakat bunun için seyahat tarihinden 1 yıl önce rezervasyon yapılması gerekli. Kaldı ki bu kabinlere rezervasyon yapılsa bile, tek kişilik kabinler geminin alt katlarında, ön bölümünde, dar alanlarda yer almaktadır.

Gemi teknolojileri geliştikçe, yeni gemi düzenleri, kabin kategorileri ortaya çıkmaya başladı. Tek başına seyahat eden cruise severler için 3 gemi şirketi oldukça güzel olanaklar sağlamakta. Bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da Amerikan gemi firmalarını öncülük ederken görüyoruz.

Norwegian Cruise Line Tek Kişilik Kabin

Norwegian Cruise Line, NCL Epic gemisi ile başlaığı T1 Single kabin kategorisine daha sonra yapılan Getaway, Breakaway, Escape gemileri ile de devam etti.  Tek kötü yönü NCL’de tek kişilik kabin kategorisi sadece iç kabinde mevcut.Tek kişi farkının olmadığı T1 kategori single kabinlerde 2 kişilik french bed olarak tabir edilen yataklardan 1/4 oranında daha küçük bir yatak mevcut. Kabinde gezebileceğiniz bir alan yok. Kapıdan girince küçük bir banyo, kıyafet dolabı ve yatak mevcut. NCL ayrıca sadece single seyahat eden cruise severlerin girebileceği bir buluşma alanı, lounge dizayn etmiş durumda. Dileyen cruise severler buraya gidip diğer tek kişi seyahat eden yolcular ile tanışabiliyor.

NCL T1 Kategori Tek Kişilik Kabin

Hollan America Line

Holland America son gemisi ms Koningsdam ile tek başına seyahat edecek olan misafirlere, tek kişi farkı ödemeden hizmet vermeye başladı. OO kategori dış kabinler oldukça lüx.  12 ila 18 m2 arasında değişen boyutları ile kabinde bornoz, terlik, kasa ve oturma alanı mevcut. Holland America 2018 yılı sonunda yapımına başlanacak yeni gemisi ms Nieuw Statendam ile hem single kabin sayısını arttırıp, hemde konforunu arttırmayı planlıyor.

ms Koningsdam OO Kategori Tek Kişilik Dış Kabin

Royal Caribbean

Royal Caribbean tek kişi konaklamaya uygun iç kabin, iç sperior kabin ve balkonlu single kabin seçeneklerini sunuyor. iç kabinler 10m2, iç superior kabinler 13m2, balkonlu kabinler ise 17m2 kabin + 5m2 balkona sahip kabinlerdir. Tek kişilik kategorilerde hiç bir fark ödemeden konaklanmaktadır. iç kabinlerde tek kişilik yatak bulunmaktadır. Balkonlu kabinlerde ise 2 kişilik büyük boy yatak bulunmaktadır.

Royal Caribbean tek kişilik kabin kategori Quantum of the Seas, Anthem of the Seas, Ovation of the Seas, Adventure of the Seas, Brilliance of the Seas, Jewel of the Seas, Radiance of the Seas, Serenade of the Seas, and Harmony of the Seas gemilerinde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir