Karayipler ’de Hizmete Girecek Yeni Limanlar

Dünya’da bulunan gemi turu yolcularının %50’sine sahip olan Karayipler ’de her yıl yeni gemiler suya inmekte. Artan gemi sayısı ile birlikte bölgede bulunan liman sayısı da yetersiz kalma noktasına geldi. Günde 5-6 geminin yanaştığı bu küçük adalar topluluğunda sıkışıklık bir hayli yüksek. Bu sebepten ki bir çok gemi şirketi Karayipler ’de kendi adalarını açmaktadır. Bu doğrulta önümüzdeki yıllarda Karayipler ’de hizmete açılacak yeni limanlar da olacak.

Ocean Cay

2016 yılında MSC Cruises Karayipler ’de ki en büyük özel adayı hizmete açacağını duyurdu. 85 dönümlük arazisi ile 200 milyon dolarlık projede 6 adet plaj, özel düğün ve kutlamalar için muhteşem bir köşk, cafe, barlar ve restoranlar bulunacak. Ayrıca MSC Yacht Club misafirlerine özel SPA alanı ve plaja sahip olacaklar. 2018 yılında hizmete girecek olan MSC Seaside düzenleyeceği haftalık Karayipler programı ile her hafta Ocean Cay’ı ziyaret edecek.

Isla Del Tigre

Orta Amerika ülkesi olan Honduras’ın Pacific kıyısına açacağı yeni limanlardan biri. Liman 2 – 3 yıl içinde hizmete girecek. Honduras’ın Amapala şehrinde açılacak liman için şu anda 6 milyon dolarlık bir yatırım yapılmış bulunuyor. Şehirde bulunan doğal, derin kanallar liman yapımını oldukça kolay hale getirdiği için bölgenin doğal yapısına zarar gelmeyecektir. Gemiler şu an için Honduras’ın en çok ziyaret edilen limanı olan Roatan’ı sıkça ziyaret etmektedir.

Tortuga

17. yy’da korsanlar için bir cennet olan Tortuga, Haiti kuzey kıyılarında yer alır. Carnival Cruise Line’ın 70 milyon dolarlık projesi ile yakında cruise yolcuları için muhteşem tropik bir ada haline gelecek. Daha önce Grand Turk, Amber Cove, Half Moon Cay gibi adalara yaptığı yatırımlar ile cruise yolcularını bu adalara taşıyan Carnival Cruise Line Tortuga projesini 2018 yılında tamamlamayı öngörüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir