MSC Cruises Tekrar Türkiye’de

Avrupa’nın en büyük gemi firmalarından biri olan MSC Cruises yeniden Türkiye’ye geleceğinin müjdesini verdi. 2019 yılı yaz dönemi için Ege-Adriyatik programlarında, Türkiye limanlarından İzmir ve Antalya’yı da programına dahil etti.

En son 2015 yılında 2 gemi ile her hafta İstanbul ve İzmir programını gerçekleştirmişti. 2016 Yılında ülkemizde yaşanan terör saldırıları sebebi ile limanlarından Türkiye’yi çıkartma kararı almıştı. Türkiye’ye olan inancına istinaden ilk fırsatta yeniden Türkiye seferlerini başlatmak istediğini açıklamıştı.

2005 – 2015 yılları arası, 11 yıl boyunca Nisan – Kasım arası haftalık olarak İstanbul ve İzmir seferlerini gerçekleştirmişti. Ülkemize getirdiği binlerce turistin yanısıra, her hafta Türk yolcusunu da misafir eden MSC Cruises, 3 yıl aradan sonra, 2019 yılı itibariyle Türkiye’yi tekrar programlarına aldı.

MSC Lirica

MSC Cruises Türkiye ofisi Genel Müdürü Necla Tuncel “Tabii ki bu gelişmeden son derece mutluyuz ve bunun sadece bir başlangıç olduğunu, MSC Cruise olarak eskisinden daha güçlü bir şekilde Türkiye’de olacağımızı belirtmek isterim. MSC Lirica gemimiz ile yapacağımız bu seferler, önümüzdeki yıllarda daha da artarak devam edecektir. 3 ayrı tarihte İzmir ve Antalya limanlarına uğrayacak olan gemimiz, mürettabat ve yolcular dahil, toplamda 10.000 kişiyi Türkiye’ye taşıyacak.” dedi.

MSC Lirica, 11 gecelik programında şu limanlar bulunuyor. Venedik’ten hareketle, sırasıyla Bari, İzmir, Haifa, Limassol, Antalya, Corfu ve Split’e uğrayacak ve seferini tekrar kanallar şehri Venedik’te sonlandıracak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir