NCL Bliss – Norwegian Cruise Line 16. Gemisini

Norwegian Cruise Line’ın NCL Joy’dan sonra suya indirdiği 2. konsept gemi olan NCL Bliss Alaska cruise rotasını izleyecek.  Toplam 20 güverteden oluşacak bu muhteşem gemide tüm kabinler 5. güverte ile 18. Güverte arasına konumlandırılmış. Norwegian Cruise Line’ın kendine özgü konsepti olan FreeStyleCruising konseptinde hizmet verecektir. 24 Saat açık ücretsiz A la Carte restoran, Broadway tarzı müzikal şovları ile misafirlerine oldukça keyifli bir tatil sunuyor.

Norwegian Bliss Tanıtım Videosu

Norwegian Cruise Line 16. gemisi olan NCL Bliss’i Almanya’nın Meyer tersanesinden 17 Şubat tarihinde suya indirdi. 16 Nisan tarihinde teslimi yapılacak geminin gövde tasarımı, boyaması için fazlası ile zaman bulunuyor.

Norwegian Bliss iç tasarımında olduğu gibi dış tasarımında da Alaska konseptinde dizayn edilecek.Misafirlerine yaz döneminde Alaska kıyılarında destinasyonda hizmet sunacak olan NCL Bliss kış döneminde ise Karayipler’de seyir halinde olacak.

Gemide bir çok yenilik sunulmuş durumda. Norwegian Bliss ‘te misafirler 2 şeritli Karting yapabileceği gibi su üzerinde durma deneyimi yaşayacakları gemi dışı asansör ile alternatif eğlence aktivitelerine de katılabilecekler.

2016 yılının Ekim ayında inşaasına başlanan Norwegian Bliss; Breakaway Plus sınıf gemilerin 3.sü olarak suya inecek. 329 metre uzunluğunda olacak NCL Bliss, 136 metre enine sahip ve 4000 yolcuya aynı anda hizmet verebilecek muhteşem bir yapı!

İlk seyrini 2 Haziran tarihinde Seattle’dan yapmadan önce 30 Haziran tarihinde vaftiz töreni düzenlenecek olan NCL Bliss daha öncesinde New York, Miami ve Los Angles’ta görücüye çıkacak.

Norwegian Bliss Suya İnme Anı

Norwegian Bliss Float Out

FIRST LOOK: Today #NorwegianBLISS was floated out of Meyer Werft. She is waterborne for the first time & oh so spectacular!

Norwegian Cruise Line paylaştı: 17 Şubat 2018 Cumartesi

Norwegian Bliss yaz mevsiminde Alaska programının ardından Los Angles’tan Meksika Rivierası rotasını izleyecek. 2019 Kışında New York’tan Bahamalar’a seyir düzenleyecek gemi. En son Miami’den Karayipler rotasını izleyecektir.

Norwegian Bliss ile ilgili daha dataylı bilgi için aşağıdaki linkten geminin web sayfasına ulaşabilirsiniz.

http://www.bliss.ncl.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir