SVALBALD

1. GÜN İSTANBUL – OSLO

Dünya’nın Tepesine Yolculuk! İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimiz Hüsnü ile buluşarak başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları TK1751 Sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul – Oslo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Oslo’ya inişimizin ardından özel aracımız ile panoramik Oslo turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Frogner Parkı, şehrin simgelerinden biri olan Karl Johans Kapısı ve Kraliyet Sarayı göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Turumuzun bitiminde Oslo’da konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Check-in işlemlerimizin ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.

2. GÜN OSLO – LONGYEARBYEN / MS BARD İLE OSFJORD’DA FOTOĞRAF TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile Oslo Havalimanına hareket edeceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek uçuşumuzun ardından Longyearbyen Havalimanına iniş sağlıyoruz. Otelimize transferimiz sağlandıktan sonra kısa bir dinlenme molası vereceğiz 2,5-3 saat sürecek dinlenme sürecimizden sonra öğle yemeği için güzel bir restorana gideceğiz. Svalbald’da ki ilk günümüzde muhteşem bir fotoğraf turu yapacağız. Akşam saat 20:30-23:00 arası yapılacak turumuzda Hurtigrutten şirketinin Elektrikli teknesi ile Isfjorda gideceğiz. MS Bard tamamen elektrik ile çalışan bir teknedir. Bu da tam bir sessizlik içinde ilerleyeceğimizi gösteriyor. Turumuzda Kuzey Kutup vahşi yaşamının bir kısmını, hatta şansımız yaver giderse Dünya’nın en büyük hayvanı olan Mavi Balina’yı fotoğraflama, deneyimleme fırsatımız olacak. Teknemiz ile yapacağımız yaklaşık 3 saatlik gezimiz esnasında muhteşem fotoğraf ve videolar çekebileceksiniz. Gemide hafif atıştırmalık olarak tapas tabağı servis edilecektir, dileyen misafirlerimiz içeceklerini extra olarak kendileri alabilirler. Tekne turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

3. GÜN LONGYEARBYEN / KÖMÜR MADENLERİ & KIYAMET AMBARI & FOSİL TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kömür Madenleri & Küresel Tohum Deposu (Kıyamet Ambarı) turumuza başlayacağız. İlk olarak Küresel Tohum Deposu’nu göreceğiz. “Nuh’un Ambarı” olarakta isimlendirilen bu depoda gelecek muhteme küresel bir felakete karşı 500 milyondan fazla tohum saklanıyor. Dünyada ki tüm bitkilerin tohumlarına ev sahipliği yapıyor. Küresel Tohum Deposu ziyaretimizden sonra kömür madenlerini ziyaret edeceğiz. Longyearbyen şehrinin tarihi bölgede kömür madenlerinin kurulması ile başlar. 1906 yılında Adam Jhon Munro Longyear adındaki bir amerikalı bölgede ilk kömür madenini kurmuştur ve bu şehre kendi ismi verilmiştir. İlerleyen zamanlarda kömür ile elektrik üretmek verimli olmaması sebebi ile bir çok maden eş zamanlı olarak kapatıldı, şu an sadece 1 tane maden elektrik üretimi için açık tutuluyor. Bugün kapatılan bu madenlerden birini gezeceğiz. Madenler kapatıldığında kullanılan tüm aletler, çalışanların eşyaları içeride kalmış durumda. Oldukça otantik bir ortam mevcut ve madenlerden içeri girdiğiniz an sanki birkaç saat önce çalışanların olduğu hissine kapılıyorsunuz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için kasabaya döneceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Fosil Turumuza başlayacağız. Yerel, uzman rehberimiz eşliğinde 25-30 Milyon yıllık yaprak ve ağaç fosillerinin bulunabildiği bir parkura gideceğiz. Yapacağımız bu keyifli yürüyüş esnasında Svalbald hakkında çok daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacağız. Parkurumuzun bir bölümü doğal yaşam alanlarından oluşmakta. Kutup ayıları, ren geyikleri ve kutup tilkileri ile karşılaşmamız muhtemel. Doğal yaşamlarına göstereceğimiz saygı çerçevesinde muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabiliriz. Gezimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeğimize kadar geçecek sürede serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz otelimizde istirahat edebilir ya da kasabayı gezmeye çıkabilirler.

4. GÜN LONGYEARBYEN – NORDENSKIÖLD BUZULU & PYRAMIDEN

Otelimizde erken saatte alacağımız kahvaltının ardından dünyanın en kuzeyindeki fiyort gezisi olan Nordenskiöld Buzulu & Pyramiden gezimize başlamak üzere limana transferimiz sağlanıyor. Rotamız Billefjord ve Nordenskiöld buzulu yönünde ilerlerken kutup vahşi yaşamını deneyimlemek, fotoğraflamak için karşınıza bir çok fırsat çıkacaktır. Kameralarınızı her daim hazır tutun ve gözünüz açık olsun! Bu sırada gemideki yerel rehberimiz bizlere Longyearbyen’ın tarihi, buzulları ve kutup vahşi yaşamı hakkında detaylı bilgiler verecektir. Nordenskiöld Buzuluna vardığımızda gemide öğle yemeğimizi alacağız. Hava ve buz koşulları elverirse Rus rehberimizin beklediği Piramiden’e yanaşacağız. Çevredeki vahşi yaşamdan bizleri korumak için tüfeği ile birlikte bekliyor olacak. Piramiden’i Yerel rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Longyearbyen’e dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. GÜN LONGYEARBYEN & ESMARK BUZULU ve BARENTSBURG

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından sabah erken saatte limana hareket edeceğiz ve Esmark Buzuluna doğru gemimize bineceğiz. Isfjorden ve Ymer Körfezi’ni geçerek Esmark Buzuluna doğru seyir halinde olacağız. Bu seyir esnasında Kutup vahşi yaşamını deneyimlemek için geniş vaktimiz olacak. Gözlerinizi 4 açmanız gerekli çünkü ne zaman bir balina kuyruğu ile sizi selamlayacak bilemeyebilirsiniz. Ayrıca fok balıkları, çok sayıda kutup kuşu ve gerçekten şanslıysak bir Kutup Ayısı buzulun etrafında dolaşıyor olabilir. Gemide alacağımız öğle yemeğinin ardından yerel rehberimiz eşliğinde Barentsburg’da bir şehir turu yapacağız. Yaklaşık 10 saat sürecek turumuz esnasında uzun yıllar boyunca anlatacağımız muhteşem bir deneyime sahip olacağız. Gemimiz tekrar Longyearbyen’a vardığında otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Akşam yemeği vaktine kadar serbest zamanımız olacak.

6. GÜN LONGYEARBYEN – OSLO – ISTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Oslo’ya gitmek için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Oslo Havalimanında yapacağımız yaklaşık 3 saatlik beklemenin ardından Oslo – İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Tüm turlarda bölgenin uzmanı yerel rehberlik hizmeti.
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Oslo – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Yerel hava yolları ile Oslo – Longyearbyen – Oslo ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • 2 Gece Oslo Oda Kahvaltı 5* Otel Konaklaması.
 • 4 Gece Svalbald Oda Kahvaltı Otel Konaklaması.
 • 2 Adet yerel restoranlarda öğle yemeği.
 • 4 adet yerel restoranlarda akşam yemeği.
 • MS Bard ile Os Fiyort fotoğraf turu.
 • Kömür Madenleri & Kıyamet Ambarı ve Fosil Turu.
 • Tekne ile Nordenskiöld Buzulu & Pyramiden Turu (Öğle Yemekli)
 • Tekne ile Esmark Buzulu ve Barentsburg Turu (Öğle Yemekli)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir